Ellenzéki és a kormánnyal kritikus vélemények bemutatásával indult el a közmédia új Híradója

Augusztus 20-án, reggel 6 órakor jelentkezett először a közmédia új Híradója Kis Máté műsorvezetővel. A hírszolgáltatás még július 7-én állt le az M1-en, amikor elsötétült a közmédia több csatornája is.
A megújult dizájnnal jelentkező Híradó első híre Baka András köztársasági elnök hivatalba lépéséről szólt, az anyagban a kormány tagjai mellett Horn Gábor, a Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke is megszólalt, és bemutatták az ellenzéki pártok, a Fidesz és a Mi Hazánk álláspontját is a köztársasági elnök megválasztásáról.
Az ellenzéki és a kormánnyal szemben kritikus vélemények később is megjelentek a Híradó anyagaiban. Többek között Takács Péter, korábbi egészségügyi államtitkár bejegyzését is bemutatták a hírműsorban a Miniszterelnökség által közzétett interaktív térképről, ahol a Fidesz-kormány által támogatott civil szervezetek támogatására lehet rákeresni.
A közmédia saját magával is foglalkozott a hírműsorban, beszámoltak például arról, hogy a közmédia felmondott minden szerződést Balásy Gyula cégeivel, illetve hír volt az is, hogy megvannak azok a jelöltek, akik a közmédia felett őrködő Független Közmédia Testületbe kerülhetnek. Utóbbinál arról is szó esett, hogy szakmai szervezetek kritizálták a kiválasztás folyamatát.
Megszólaltatták a Híradóban Janecskó Katát, a Direkt36 újságíróját is, akit az Orbán-kormány eltitkolt gyermekvédelmi jelentéseiről beszélt, amiket az oknyomozó oldal perelt ki korábban.
Az új Híradó rendezője Lakatos István, szerkesztője a hírigazgatóság átmeneti vezetője, Bodacz Balázs volt a stáblista alapján. A Híradó után a TeleSport hírműsora jött, az új sporthíradó dizájnja egyértelműen a TeleSport klasszikus, kilencvenes évekbeli megjelenését idézte.

A TeleSport után jött az időjárás-jelentés Tóth Tamással, aki korábban is ezt a feladatot vitte a közmédiában. A következő, délben kezdődő Híradót már Mészáros Szimonetta, a Nemzeti Sportrádió majd a Petőfi Rádió korábbi munkatársa vezeti majd. A közmédia első új Híradója itt nézhető vissza.
A hírműsorok után indult a közmédia ünnepi műsora, amiben Bősze Ádám azzal köszöntötte a nézőket, hogy ez a közmédia megújulásának napja. Az egyik első vendég Balatoni József, a Jocó bácsi világa oldalról ismert pedagógus volt, aki már korábban elárulta, hogy reggel vele indul majd a műsorfolyam. Balatoni mellett egy másik influenszer, Molnár Janka Sára fizikus volt a műsor másik vendége az első beszélgetésben. A műsorfolyamban az egyik ünnepi átvezetőhöz, illetve a vendégek mögé kivetített képekhez a sarokban megjelenő felirat alapján mesterséges intelligenciát használtak.
Az új közmédiás hírműsor indulása előtt írtunk arról, hogy olyan munkatársak is a helyükön maradtak az M1 stábjában, akik korábban a propagandaanyagokon dolgoztak. Cikkünk megjelenése után Bodacz Balázs, az átmenetileg kinevezett hírigazgató a Telex Facebook-oldalán azt írta, hogy „[…] Az augusztus 20-ai adás szerkesztésében senki nem vesz részt, aki korábban itt dolgozott, a hírolvasók egyik sem a régi gárda tagja, az eseményekről tudósító riporterek sem az M1-nek dolgoztak azelőtt, a korábbi operatív hírigazgató-helyettes távozott a pozíciójából. A Híradó felelős szerkesztője pedig én vagyok. A többi stimmel”.
Korábban kiderült az is, hogy Mészáros Antónia és Bősze Ádám vezetik az M1-en az augusztus 20-i műsorfolyamot. Mészáros és Bősze csak egy napra térnek vissza a köztévé képernyőjére.
Az ünnepi műsorrendben négy Híradó lesz, reggel 6 órakor, 12 órakor, 19:30-kor, és 22 órakor. Augusztus 21-től naponta két Híradóval jelentkezik a közmédia, déli 12 órakor, illetve este fél nyolckor.