Takács Péter: Hiba volt a kötelező üzemorvosi vizsgálat eltörlése

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Nem értett egyet Takács Péter volt államtitkár azzal, hogy eltörölték a kötelező üzemorvosi vizsgálatot. Trencséni Dávid médiaszakembernek adott interjújában azt mondta: az eltörlést az ipar lobbizta ki a kkv-kon keresztül.

Arra a kérdésre, hogy egy volt egészségügyi államtitkárnak nem volt-e annyi beleszólása az egészségügybe, hogy ezt megkakadályozza, azt mondta, hogy ebben az ipari lobbi erősebb volt, mint ő, de sokszor nyert ő is.

2024 szeptemberétől nincs kötelező munkaalkalmassági vizsgálat. Semjén Zsolt volt miniszterelnök-helyettes 2023. novemberben nyújtott be egy salátatörvény-javaslatot, amiben mindenféle apróság mellett ez is szerepelt, vagyis hogy megszüntetik a kötelező foglalkoztatás-egészségügyi vizsgálatok jelentős részét. A javaslatot azzal indokolták, hogy ez csökkenti a munkáltatók vállát nyomó bürokratikus terhet, és ezzel növelhető a versenyképesség és a közigazgatás hatékonysága.

A Telexnek korábban egy foglalkozás-egészségügyben dolgozó orvos azt mondta: a cégek járnának jól azzal, ha nem bürokratikus tehernek gondolnák, hanem komolyan vennék ezeket a vizsgálatokat. Ezek ugyanis népegészségügyi szempontból is hasznosak, hiszen számos betegséget lehet idejében kiszűrni és gyógyítani. Ezzel nemcsak az emberek járnak jól, hanem az állam is.

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!