Nem tervezik emelni a jövedéki adót az üzemanyagoknál
A közmédia az üzemanyagok júliustól esedékes inflációkövető jövedékiadó-emeléséről kérdezett, amit még az előző kormány hagyott örökül. Ennek alapján bruttó 8-9 forintos áremelkedés jönnek literenként jövő hónaptól. Magyar Péter azt mondta, a lehetséges minimumon van Magyarországon a jövedéki adó, és nem tervezik ezt emelni.