Magyar Péter két testület éléről is felmentette Czunyiné Bertalan Juditot
Magyar Péter miniszterelnök azonnali hatállyal felmentette a fideszes Védvonal vezetőjét, Czunyiné Bertalan Juditot a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program monitoring bizottságának, illetve a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz monitoring bizottságának elnöki posztjáról, derült ki a Magyar Közlönyből. Eddig ugyanis Czunyiné volt ezeknek a testületeknek az élén.
A miniszterelnöki határozat szerint csütörtöktől Szabó Mátyás, a Vidék- és Településfejlesztési Minisztérium vidék- és területfejlesztési államtitkára veszi át mindkét testület irányítását.
Nemrég Czunyiné Bertalan Juditot bízták meg a Védvonal vezetésével, amit elvileg azért hozott létre a Fidesz, hogy megvédje szimpatizánsait a „tiszás erőszaktól”. Czunyinét 2014-ben közoktatási államtitkárként ismerte meg az ország, de 2016-ban leváltották. Utána digitális tartalomfejlesztésért felelős kormánybiztosnak nevezték ki, 2025-től pedig területfejlesztési államtitkár volt Navracsics Tibor minisztériumában.