Kisebb visszamenőleges béremelést kaptak a pedagógusok

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Visszamenőlegesen biztosítandó béremelésről döntött a kormány a pedagógusok számára, derül ki a csütörtöki Magyar Közlönyből. A 2026 elejétől érvényes, 10 százalékos béremeléshez most még 0,4 százalékpontos emelés érkezik, ami a gyakorlatban havi néhány ezer forintos emelést jelent.

A pedagógusok augusztusban egy összegben fogják megkapni a januárig visszamenőleges emelést – az erről szóló rendelet július 1-jén lép hatályba. Ennek értelmében módosulnak az alap illetmények sávjai is, amik most járulékok nélkül, bruttóban az alábbi módon alakulnak:

  • Gyakornok: 707 ezer forint 2026-ban.
  • Pedagógus I.: 720 ezer forinttól 1 406 ezer forintig.
  • Pedagógus II.: 727 ezer forinttól 1 496 ezer forintig.
  • Mesterpedagógus: 787 ezer forinttól 1 797 000 forintig.
  • Kutatótanár: 918 ezer forinttól 1 938 000 forintig.
  • A szakképzésben tanító tanárok pedig nem kereshetnek kevesebbet 778 ezer forintnál.

Az előző kormány azért kezdte emelni a pedagógusok béreit, mert az Orbán-kormány az uniós helyreállítási alap – nemrég módosított – elköltési tervében vállalta, hogy a pedagógusok átlagbérének Magyarországon fokozatos emelésekkel el kell érnie a diplomás átlagbér 80 százalékát. Ezt kezdetben nagyobb, majd egyre kisebb részben az EU felzárkóztatási forrásaiból fizették. A 80 százalékos célt elérését 2024-re tűzték ki, abban az évben 32,2 százalékkal emelték a pedagógusbéreket.

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!