Magyar: A kormány komolyan veszi a Nemcsok Dénes kinevezése elleni tiltakozást
A Telex írta meg, hogy a Nemzeti Fejlesztési Központ dolgozói petíciót indítottak Nemcsok Dénes államtitkári kinevezése miatt. Magyar Péter erre reagálva azt mondta, hogy a kormány komolyan veszi a dolgozók véleményét. Ha sokan kifejezik az elégedetlenségüket, nem fogják lesörpörni azokat. A kinevezésnél azt a szempontot mérlegelték, hogy augusztusban lejár a határidő az uniós források hazahozatalára. Hozzátette, senkinek nincs életre szóló kinevezése, senki nem élvez politikai védettséget. Azt is elmondta, hogy csak azért nem rúgnak ki valakit, mert korábban is vállalt hivatali tisztséget, mivel neki és Vitézy Dávidnak is volt pozíciója.