Kártalanítják a gazdákat az aszály és a tavaszi fagy miatt
Az aszály elleni fellépésre vonatkozó újságírói kérdésre válaszolva Magyar Péter közölte, hogy Bóna Szabolcs agrárminiszter már beterjesztett javaslatot kártalanításra, pénzátcsoportosításra, mert az aszály mellett a tavaszi fagyok is károsították a gazdákat. Úgy készül a kormány, hogy akár a 2022-es, történelmi méretű aszálynál is komolyabb károk lesznek idén, ezt akarják majd valamilyen formában kompenzálni. A helyzet viszont nem maradhat úgy, ahogy most van, mondta a miniszterelnök, aki szerint nagyon sok fejlesztésre lesz szükség a magyar vízgazdálkodásban, hogy jobban vegye a klímaváltozás által extrém szinten érintett Magyarország a jövőben a hasonló időjárási körülményeket. Magyar azt mondta, ebben nem volt előrelépés az elmúlt 16 évben, pedig rengeteg uniós forrást lehetett lehívni a területre.
