A Védelmi Igazgatási Hivatal információkkal segíti az önkormányzatokat és a kormányt a kánikula alatt

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Kádár Pál, a Védelmi Igazgatási Hivatal főigazgatója arról beszélt, hogy segítenek a területi igazgatás terveinek adatokkal és információkkal a hőség idején a saját adatközpontjukból, ahova minden releváns szervtől befutnak a fontos infók, jelentések. Ezekből látják, hogy van-e szükség beavatkozásra, és tudják segíteni a kormányt is ennek menedzselésében. Kádár felhívta a lakosság figyelmét arra, hogy fontos lesz most egymást segíteni, együttműködni, az önkormányzatok kéréseit teljesíteni pl. ha locsolási tilalmat rendelnek el. Szerinte bírni fogja a magyar energiahálózat a terhelést, a valaha mért legnagyobb csúcshoz képest 95 százalékos a rendszerhasználat.

A rendezvények szervezői figyelmét is külön felhívta, hogy fokozottan ügyeljenek, mit kell tenni ilyen meleg időben. (Ezt nem emelte ki külön, de a hétvégén lesz például a Budapest Pride felvonulás, ahol nagyon aktuális lesz a hőségprobléma.)

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!