Magyar Péter Rétvárinak: Miért vette magára a maffia szót?
Rétvári Bence felszólalása után kaptam egy leírást egy pszichológustól, kezdte a viszontválaszt Magyar Péter, és a bántalmazás klasszikus mintázatához hasonlította a KDNP frakcióvezetőjének felszólalását. Szerinte Rétvári tagadja a történteket, támadja azt, aki szóvá teszi a bántalmazást, és azt állítja, hogy valójában ő az áldozat.
„A pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve” – fogalmazott Magyar, és megkérdezte Rétvárit, hogy nem szakadt rá a mennyezet, amikor arról beszélt, hogy a KDNP-sek sose beszéltek ilyen csúnyán a Tiszáról. Magyar azt kérte a kollégáitól, hogy az irodája falára írják fel azokat a jelzőket, amivel a fideszesek őt illették az elmúlt években. Nem férne ki a falra.

A miniszterelnök nehezményezte, hogy a KDNP frakcióvezetője egy szót nem reagált a korrupcióellenes hivatal felállítására, csak ugyanazt a mantrát ismételgette, mint mindig. Ez pedig a KDNP támogatottságán is meglátszik szerinte. „Önök egy nem létező párt” – mondta Rétvárinak, és azt kérte: mutasson egy kutatást az elmúlt tíz évből, amely a 0 százaléknál magasabbra mérte a KDNP népszerűségét.
Megkérdezte Rétváritól, hogy miért vette magára a maffia szót, ha nem érinti. „Akinek nem inge, nem veszi magára” – mondta Magyar, de arról is kérdezte Rétvárit, hogy a Fidesz–KDNP frakciójából ki mögött van sikeres életút: Pócs János, Németh Balázs? „Önök a Rogán Antalok frakciója.”