Magyar Péter az ellenzéki képviselőknek: Az orbáni maffia vagy a magyar emberek oldalán állnak?

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Magyar azzal folytatta, hogy a politikai pályája kezdetén volt feleségét, Varga Judit egykori igazságügyi minisztert idézve azt mondta: „az Orbán-rendszer egy maffia, amiből nem lehet kiszállni”. Szerinte ebből a mondatból érheti meg mindenki, hogy egy politikai-gazdasági maffia vezette 16 évig az országot, és nincs belőle menekülőút.

Az egyetlen járható út, ha az ország egy nemzetként száll szembe az őket kifosztó, az országot korábban vezető bűnözőkkel szemben. A miniszterelnök mindenkit figyelmeztetett: a küzdelem hosszú lesz, türelemre, következetességre és teljes társadalmi támogatásra lesz szükség annak érdekében, hogy valódi nyomozás, igazságszolgáltatás, erős intézmények és elszánt szakemberek legyenek. A kormány ehhez minden költségvetési és jogi eszközt biztosítani fog, de az új hivatal teljesen független lesz a kormánytól, az Országgyűlés hozza létre.

Felszólította a Fidesz–KDNP képviselőit, hogy egyenként döntsék el, ki mellett állnak: az orbáni maffia vagy a magyar emberek oldalán. Segítik-e az új hatóság létrehozását, munkáját, vagy akadályozzák azt? – kérdezte Magyar az ellenzéki képviselőket. Aki a néhány napos társadalmi egyeztetésre kerülő Alaptörvény-módosítást vagy a nemzeti vagyonvisszaszerzési és -védelmi hivatal létrehozásáról szóló jogszabálycsomagot nem támogatja, az a maffia oldalára áll a miniszterelnök szerint. „Mi nem kérünk politikai szívességet, de nem fogjuk hagyni, hogy megakadályozzák Magyarország megtisztítását a korrupciótól.”

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!