A Miniszterelnökség is reagált a CATL Debrecen gyárában indult vizsgálatra

Szokatlan módon, a Miniszterelnöki Sajtóiroda is reagált arra a szombati hírre, hogy a CATL Debrecen vizsgálatot indított a debreceni akkumulátorgyárában, miután a Tisza hajdú-bihari képviselőjelöltje kiposztolt egy videót, amin egy nő eltorzított hangon arról beszél, hogy mérgezéses tünetei voltak a gyárban.

„Magyarországon a jogszabályokat mindenkinek be kell tartani és mindenkivel be kell tartatni – kicsi vagy nagy, magyar vagy külföldi cégeknek egyaránt. A hatóságok minden szabálytalanságot kivizsgálnak és ha bármely híresztelés bármilyen munkavédelmi szabály megsértéséről igaznak bizonyul, szigorú büntetéseket szabnak ki”

– írta a Telexnek a Miniszterelnöki Sajtóiroda szombaton kora délután. A CATL Debrecen nem sokkal azután adott ki közleményt, hogy Tárkányi Zsolt, a Tisza Párt képviselőjelöltje azt írta a Facebookon, hogy információi szerint legalább két dolgozó szenvedett mérgezést néhány napja az egyik debreceni akkumulátorgyárban. Tárkányi a poszthoz egy videórészletet is kitett, amiben egy nő eltorzított hangon részletesen beszél arról, hogy mit tapasztalt, milyen tünetei voltak, többek között arról beszél, hogy gázok, vegyületek szivárogtak a gyárban, amitől ő reszketni kezdett, majd el is ájult. A videóhoz Tárkányi Zsolt Facebook-oldalán azt írták, hogy további részleteket is közölnek még az esetről.

A videó megjelenése után kérdéseket küldtünk a debreceni CATL gyárnak, hogy megtudjuk, a gyárban történt-e az eset, és ha igen, hogyan kommentálják azt. Ezután adták ki a fenti közleményt arról, hogy vizsgálatot indítanak.

A magyarországi akkumulátorgyártással már korábban is részletesen foglalkoztunk a Telexen, Samsung gödi gyárának szabálytalanságairól már 2022-ben megjelentek hírek, 2023 elején a Telexen is sokat foglalkoztunk ezzel. A téma akkor került ismét a figyelem középpontjába, amikor idén február elején részletesen feltártuk a gyáron belüli mérgezéseket, és azt, hogy a kormány hogyan kezelte ezt a problémát abban az időszakban.

Miután a cikkünkben leírt eseményeket Orbán Viktor „kamuügynek” nevezte, Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke a héten közzétett egy videót, amelyről azt állította, hogy 2018-ban a Samsung gödi gyárában készült. A videóban az látszik, ahogy egy gyártósor fölött felrobban és leszakad valami, valószínűleg a szellőzőrendszer.

Az ügyet kirobbantó cikkünket itt lehet elolvasni.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!