Hát minket meg ki pénzel? Beszállok!

Magyar Péter a mini-Dubajról: Ha a jogi lépések nem elegendőek, a Tisza utcára viszi a magyarokat

2025. január 28. – 09:42

Másolás

Vágólapra másolva

1576

„Ha a jogi lépések és a józan érvek nem elegendőek, akkor a Tisza utcára viszi a magyarokat. Nemcsak a budapestieket, nemcsak a tiszásokat, hanem minden jóérzésű magyar hazafit, köztük a fideszeseket, és közösen megvédjük Orbántól, Lázártól, Rogántól, Habonytól és az összes hazaáruló bűnözőtől, valamint a velük kollaboráló hivataloktól, NER-janicsároktól a magyar szuverenitást és a világ egyik legcsodálatosabb fővárosát!”

posztolta Magyar Péter a Facebookon a Rákosrendező területére tervezett, mini-Dubajként elhíresült fejlesztés ügyében. A Tisza Párt elnöke szerint Orbán Viktor döntésén múlik, hogy elég-e, ha a Fővárosi Közgyűlés szerdán a Tisza Párt támogatásával megszavazza, hogy Budapest éljen az elővásárlási jogával a rákosrendezői területre. Ha nem, akkor Magyar posztja alapján a Tisza kész tüntetést szervezni.

„A magyar emberek nemet mondanak az 500 méteres felhőkarcolóra, luxus-bevásárlóközpontra és mecsetekre és igent a bérlakások ezreire és egy élhető városrészre” – írta Magyar Péter.

Még január 20-án derült ki, hogy az állami tulajdonban lévő Magyar Nemzeti Vagyonkezelő 51 milliárd forintért eladta a Rákosrendező területének nagy részét a dubaji tulajdonban lévő Eagle Hillsnek. A fejlesztő azt vállalta, hogy a területen 5 milliárd euró, vagyis átszámolva 2000 milliárd forint értékben hajt végre beruházásokat.

Miután a szerződés nyilvánosságra került, Karácsony Gergely főpolgármester bejelentette: rájöttek, hogy a szerződés értelmében a fővárosi tulajdonú BKM-nek elővásárlási joga van a területre. Akkor azt ígérte, hogy élni fognak a joggal, megvásárolják a Rákosrendezőt, és Parkváros néven új városnegyedet építenek oda.

Karácsony bejelentése után Lázár az 5000 milliárd forintos fejlesztésről szóló csekk belengetésével reagált, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő és Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter azonban azt állították, hogy a fővárosi cég nem is tud majd élni az elővásárlási jogával, mert a magyar kormány és az emírségek közötti megállapodás kihirdetéséről szóló törvény szerint a terület vevőjét az Egyesült Arab Emírségek kormánya jelölheti ki.

Az MNV közleménye után jogászokkal beszéltünk a felvetésről, ők egyetértettek abban, hogy ez így biztosan nem igaz. Ducsay Zsuzsanna ügyvéd például elmondta, hogy a nemzetközi szerződések és a nemzeti jog viszonya egy létező jogi probléma, aminek nagyon speciális a megítélése, és alkotmánybírósági határozatok is vannak arról, hogy pontosan mikor melyik előbbre való. Részletek ebben a cikkben.

Vágólapra másolva
Kedvenceink
Kövess minket Facebookon is!