Az influenszer szerint a Fidelitasból való kilépése után álprofilokról mocskolták
2022. december 31. – 19:03
Rögtön a Fidelitasból való kilépése után kamuprofilokról kezdtek jönni becsmérlő kommentek az oldalaira, de a kontaktlistája kijelezte, hogy melyik ismerőseiről van szó, és amikor ezt szóvá tette az illetőknek, törölték a mocskolódó hozzászólásokat – erről beszélt a pénteken közzétett videójában Tóth Bettina, a Fidelitasból nemrég kilépett influenszer.
Arra is utalt a TikTok-videóban, hogy az őt érintő kitalált történetek és találgatások miatt jutott arra, inkább felfedi a nyilvánosságban: szerinte a Megafon miatt kellett kilépnie a Fidesz ifjúsági szervezetéből. Kritikákra reagálva arról is beszélt, hogy ha a nézettségszerzés lett volna a célja, akkor már az áprilisi országgyűlési választás előtt „cirkuszt csinált volna”, de mint mondta, nem ez volt a szándéka, hanem az, hogy a „hatalmi pozícióban lévő emberek, akik tudják, hogy mi a probléma, próbáljanak javítani a dolgon”. De aztán rájött, hogy ez „naiv feltételezés” volt a részéről.
Megkérdeztük Tóth Bettinát, hogy kik, milyen közszereplők írtak becsmérlő kommenteket a posztjai alá, beszámolunk róla, ha válaszol a megkeresésünkre.
Egy másik nemrég készült TikTok-videójában arra az eredetileg Orbán Viktortól származó mondatra reflektált, ami úgy szól: „Mi sohasem vetemednénk arra, hogy elhallgattassuk azokat, akik nem értenek egyet velünk”. Ez Tóth Bettina esetében azért ellentmondásos, mert a Telexnek korábban arról beszélt, miután elmondta nyilvánosan a véleményét a Megafonról, hívták a Fidelitastól, hogy „csendben marad, vagy kilép”. „A válaszom az volt, hogy kilépek inkább, minthogy csendben maradjak” – mondta akkor lapunk megkeresésére.
A megafonosokat megszólítva korábban úgy fogalmazott: „míg ti fizettek ezért az aránytalan számért, én addig megdolgozom érte”. Majd hozzáfűzte: „Veletek ellentétben, nekem nincs rejtegetnivalóm…” És lapunknak azt is mondta: „Úgy gondolom, egy tehetséges embernek nem kell hirdetés ahhoz, hogy nézettséget szerezzen.”
Azt azonban a Fidesz ifjúsági szervezetéből való kilépése után is több alkalommal hangsúlyozta: továbbra is kiáll jobboldali értékei mellett, úgy gondolja, nincs jobb alternatíva ma Orbán Viktornál és a Fidesznél.
Korábbi cikkünkben írtunk arról is, hogy nemcsak Tóth Bettina és néhány megafonos influenszer között van konfliktus, hanem ez az eset egy tágabb körű ellentét része. Feszültség van a központilag pénzelt, és az önerőből működő, Fidesz-szimpatizáns oldalak működtetői között.
Bár a jobboldali véleményvezérek gyakran beszélnek arról, hogy a közösségi platformok a liberális oldal képviselői, és így lényegében ellenük vannak, a Megafon esete azt mutatja: akinek pénze van, az pofonegyszerűen lényegében bármennyi szavazóhoz el tudja juttatni az üzeneteit, sőt, olyan menyiségben tudja sulykolni ezeket, ami kevés más kommunikációs csatorna esetében lenne kivitelezhető.