Körmendet a Márki-Zay mozgalmának színeiben induló Bana Tibor vitte
2021. szeptember 30. – 11:26
frissítve
Ez a bejegyzés egy közvetítés része.
Vas megye 3-as számú választókerületében az exjobbikos, manapság már MMM-es Bana Tibor mérkőzött meg a momentumos Pleva Dániellel, aki mögé még a DK és az MSZP-Párbeszéd is beállt.
A végeredmény így néz ki:
- Bana Tibor (MMM): 2 107 szavazat
- Pleva Dániel (Momentum): 1 046 szavazat
Bana Tibor az LMP frakciójába ül, ha jövőre is nyerni tud a Fidesz ellen. Ő eredetileg Vas megye 1. választókerületében, Szombathelyen indult volna, ott kezdte az előválasztási kampányát, de aztán inkább kimaradt Czeglédy Csaba és Ungár Péter csatájából, és körzetet váltott. A végeredmény a döntés helyességét igazolta.
Friss bejegyzések
#online szavazás#eredményhirdetés#előválasztás 2021#Országos Előválasztási Bizottság#Márki-Zay Péter#Telex PP#MSZP#DK#képviselőjelölt#Jobbik#Jakab Péter#LMP#Fekete-Győr András#Párbeszéd#percről percre#előválasztás#Dobrev Klára#miniszterelnök-jelölt#Momentum#Mindenki Magyarországa Mozgalom#eredmény#szavazás#egyéni választókerületek#Karácsony Gergely#ellenzéki előválasztás