A francia feltaláló, aki szexelő csigákkal akarta forradalmasítani a telekommunikációt
A nem éppen állatbarát találmányt 1850-ben be is mutatta, és a sajtó lelkendezve írt róla. Aztán a projekt befektetője elrontotta az egészet, amikor kért egy szigorúbban ellenőrzött kísérletet.
Szingapúrban Porschét és Ferrarit is lehet automatából vásárolni
Azért nem egészen úgy működik, mint egy csokiautomata, de marketinges trükknek egészen elsőrangú a 15 emeletes luxusautó-automata.
Teszteld újra, átlátsz-e a média átverős címein!
Egy ország gyomra szorult most görcsbe: két év múlva itt a világvége, el sem hiszi, milyen szomorú hír jött Szabó Ádámról, pedig Orbán Viktor előre szólt. Ismét az elmúlt hetek kattintásvadász...
A Boeing 747, aminek egy vulkán menet közben leállította mindegyik hajtóművét
A British Airways 9-es járata 1982-ben berepült egy vulkáni hamufelhőbe, és ezzel fontos tapasztalatokat szerzett a légi közlekedésnek. A pilóták nem láttak át az összekarcolódott szélvédőn, mégis...
Megoldott egy 350 éves matematikai problémát, aztán 20 évesen meghalt párbajban
A politikával is foglalkozó csodagyerek, Évariste Galois csupán 60 oldalnyi tudományos munkát hagyott maga után, de azzal olyan elméleteket indított útjukra, amiknek ma már könyvtárnyi irodalmuk van.
Voltaire kijátszotta az állami lottót, így lett dúsgazdag
A felvilágosodás filozófusa egy matematikussal és pár befektetővel együtt használta ki a francia államkötvényekhez kapcsolt szerencsejáték gyengeségét. Lebuktak, de a pénzt nem kellett...
Több mint 300 éve mérték meg először a fénysebességet
A dán Ole Rømer meglepően keveset tévedett 1676-ban, pedig akkoriban már maga a gondolat is egészen radikális volt, hogy a fénynek van mérhető sebessége.
Majdnem 71 éven át tartott a világ leghosszabb börtönbüntetése
Egy francia-ausztrál férfi 1903-ban megölt egy öregembert egy pár csizmáért, igazságügyi pszichiátrián töltötte érte az életét. Pár éve majdnem megdőlt ez a rekord.
A kozmikus sugárzás egy repülőt vagy akár egy videójátékot is megbolondíthat
Máig rejtély, hogy 2013-ban egy játékosnál Mario hogy került hirtelen pár szinttel feljebb. Egy nagy energiájú részecske lehetett a ludas.
A mesterséges intelligencia kutatásának úttörői kapták a fizikai Nobel-díjat
John Hopfieldet és Geoffrey Hintont a neurális hálókra épülő gépi tanulás alapját adó felfedezéseikért díjazták.
Kövess minket Facebookon is!