A spanyolok tízese: A horvátok mentalitása, versenyszelleme megragadt bennem
A spanyolok kapitánya, Luis de la Fuente azt nyilatkozta Dani Olmóról, hogy ő az a játékos, aki forradalmasítja és felgyorsítja Spanyolország tempóját ezen a világbajnokságon. Ráadásul a legfontosabb területen, a támadó harmadban.
A Barcelona támadója az első meccsen mindössze kilenc percet kapott, a spanyolok nem tudták legyőzni a Zöld-foki Köztársaságot (0-0). Utána kezdett, a szaúdiakat négy góllal verték, Uruguay ellen (1-0) megint csak félóra jutott neki. Az osztrákok (3-0) és a portugálok (1-0) legyőzéséből ismét kezdőként vette ki a részét.
A Marcának úgy reagált a kapitány szavaira, hogy tisztában van azzal, ha a játék átmegy rajta, akkor neki kell biztosítania azt a dinamikát, azt a pluszt, amit elvárnak tőle. „Lételemem a játék gyorsítása, hogy mindig az ellenfél kapuja felé nézzek, és megpróbáljak tiszta gólszerzési lehetőségeket kialakítani.”
A spanyol Terrassában született Olmo 16 évesen egyedi karrierutat választott, mert a horvát bajnok Dinamo Zagrebhez szerződött a Barca akadémiájáról. Onnan jutott el a Lipcséhez, majd került vissza a Barcelonához. A Dinamónál eltöltött éveire most is szívesen emlékszik vissza.
„A horvát mentalitás nagyon megragadt bennem. A versenyszellem. Csodálatra méltó, példaértékű versenyszellemük van, nemcsak a futballban, bármelyik másik sportágban is. Nagyon kicsi az ország lakossága Spanyolországhoz vagy Németországhoz képest, de a versenyszellemük arra ösztönzi őket, hogy mindig a végsőkig küzdjenek, és így tudják tartani a lépést a nagyobb nemzetekkel.”
A spanyolok tízese kifejtette, nagyszerűen érzi magát, mentálisan és fizikailag is rendben van, 2026-ban valamennyi meccsen pályára lépett a klubcsapatában és a válogatottban is, erre az állandóságra volt szüksége, hogy fejlődni tudjon.
Spanyolország pénteken 21 órától a belgákkal játszik az elődöntőért. Fél szemmel már követik előtte a franciákat, akik egy nappal korábban Marokkó ellen lépnek pályára.