Az angol szövetségi kapitány azt ígéri, a kieséses szakaszra még jobban összeszedik magukat

Thomas Tuchel úgy véli, csapata csak javulhat, miután Panama nyögvenyelős legyőzésével megnyerte a világbajnokság L csoportját, írja a Guardian. Az angol szövetségi kapitány abban bízik, hogy a csapata jobb játékkal rukkol elő a torna kieséses szakaszában.
Mivel az angolok nehezen tudták feltörni a panamai védelmet, az utolsó csoportmérkőzésük sokáig a Ghána elleni gól nélküli döntetlenre hasonlított, és a második félidőt még Horvátország mögött kezdték a tabellán. Végül Jude Bellingham és Harry Kane góljai biztosították Tuchel csapatának győzelmét, és mostanra az is kiderült, hogy szerdán Atlantába utaznak az angolok, hogy a Kongói Demokratikus Köztársaság ellen lépjenek pályára a legjobb 32 között.
Tuchel fogadkozott, hogy sokkal jobb annál a csapata, mint amit Ghánával és Panamával szemben mutatott, és hangsúlyozta, a játékosok önbizalmának megerősítése most az egyik legfontosabb feladat. „Fel fogunk nőni a feladathoz. Minél fontosabb mérkőzések jönnek, annál jobbak leszünk” – mondta a Guardiannek az angol szövetségi kapitány. „Harry [Kane] remek lelkiállapotban van, és nagyon motivált, hogy egészen a világbajnokság végéig eljusson a csapat” – tette hozzá Tuchel.
A vb-n eddig 2 gólt szerző és 1 gólpasszt is adó Jude Bellingham is bizakodó. A Real Madrid játékosa a Panama elleni meccs után az ITV-nek nyilatkozott: „Lépésről lépésre haladunk. Jól sikerült a mérkőzések előtti felkészülésünk, illetve elértük az első célt: nemcsak továbbjutottunk a csoportból, de meg is nyertük azt.”