Az egyik boszniai védő már az amerikai csapat kiejtésére pályázik

Az egyik boszniai védő már az amerikai csapat kiejtésére pályázik
Stjepan Radeljić küzd a labdáért a katari Ahmed Alganehivel június 24-én – Fotó: Eloisa Lopez / Reuters
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Ugyan még sok a bizonytalanság abban, ki kit fog kapni az észak-amerikai foci-vb egyenes kieséses szakaszában, az üzengetés már beindult a Bleacher Report szerint. Ugyanis van rá esély, hogy az épphogy továbbjutó Bosznia-Hercegovina az Egyesült Államokat kapja a tizenhatoddöntőben.

A Katar elleni 3-1-es boszniai győzelem után a csapat egyik középső védője, a horvát Rijekában játszó Stjepan Radeljić a SiriusXM FC rádiónak nyilatkozott az esélyekről: „Igazán minőségi csapatuk van. Nagyon kemény meccsre számítunk. Nagyszerű és lenyűgöző lesz, ha kiejthetjük őket, amikor hazai pályán játszanak.”

A lap megjegyzi, Bosznia ugyan csak a harmadik lett a B csoportban Svájc és Kanada mögött, de a nyolc legjobb harmadikban benne lehet. A jelenlegi kibővített vb-létszám és a lebonyolítás miatt ugyanis több csoportharmadik is továbbjut. A focitörténelem során először sikerült a boszniai csapatnak túlélnie a csoportkört.

Az Egyesült Államok magyar idő szerint pénteken hajnali 4-kor a pont és lőtt gól nélkül árválkodó törökökkel csap össze. Ez voltaképp tét nélkül lesz, az USA már továbbjutott két győzelemmel, a törökök voltaképp kiestek két vereséggel. Így hát megvan az esélye, hogy Amerika a D csoport győzteseként a B harmadikját, Boszniát kapja az első egyenes kieséses rangadóján Santa Clarában, július 1-én. A két csapat eddig háromszor játszott egymással, két amerikai győzelem mellett egy döntetlen született ebből.

Hogy kinek mi kell a továbbjutáshoz, annak matematikáját ebben a cikkünkben szedtük össze.

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!