Haalandék a közönséggel együtt viking evezéssel ünnepelték a továbbjutást

Haalandék a közönséggel együtt viking evezéssel ünnepelték a továbbjutást
Fotó: Catherine Ivill / AMA / Getty Images
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Norvégia 3-2-re legyőzte Szenegált a foci-vb csoportkörének második fordulójában, ezzel biztosította helyét a kieséses szakaszban. A mérkőzés egyik hőse Erling Haaland volt, aki két gólt szerzett, így már négy találatnál jár a tornán, és versenyben van a gólkirályi címért is.

A lefújás után a norvég játékosok és a szakmai stáb együtt ünnepeltek a szurkolókkal a lelátón. Csatlakoztak az úgynevezett viking evezéshez, aminek a lényege, hogy a drukkerek – és most a játékosok is – egy viking hajó evezőseinek mozdulatait utánozzák.

A látványos ünneplés az elmúlt napokban a közösségi médiában is népszerűvé vált, Haaland szerint pedig már a mérkőzés előtt szóba került az öltözőben, hogy győzelem esetén ők is beszállnak. A norvég csapat így már biztosan legalább a második helyen végez az I csoportban. A pénteki, Franciaország elleni meccs arról dönt majd, ki jut tovább csoportelsőként.

A viking evezős koreográfia sikerét a szövetségi kapitány, Ståle Solbakken is elismerte, bár szerinte ez inkább a világbajnokság különleges hangulatához tartozó szurkolói attrakció, és nem lesz belőle hagyomány. Akárhogy is, a meccs előtt a viking evezés találkozott a szenegáli dobosokkal, az összecsapásból pedig valami egészen szórakoztató multikulti produkció kerekedett ki. A viking evezés egyébként lényegében ugyanaz, mint az izlandi szurkolók által használt viking tapsolás.

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!