Két amerikai állam ügyészei is nekimentek a vb-jegyárakkal machináló Fifának

Két amerikai állam ügyészei is nekimentek a vb-jegyárakkal machináló Fifának
A New York New Jersey Stadium a New Jersey-i East Rutherfordban, már vb-díszben – Fotó: Dustin Satloff / Getty Images

A futball globális ernyőszervezetének, a FIFÁ-nak választ kell adnia, miért szálltak el annyira a jegyárak a közelgő futball-világbajnokságra, amit Mexikó, Kanada és az Egyesült Államok közösen rendeznek. Legalábbis New York és New Jersey államügyészei választ szeretnének erre kapni, miután egyre nagyobb a botrány a csillagászati belépők miatt – írja a BBC.

Jennifer Davenport New Jersey-i ügyész „zűrzavar, a hamis hiány és a hihetetlenül magas árak” egyvelegéről beszélt, majd közölte, alaposan kivizsgálják az árképzést, és a FIFÁ-nak is adatokat kell majd szolgáltatnia. Letitia James New York-i ügyész és Samuel A. A. Levine, New York városának fogyasztóvédelmi felelőse is beszállt az ügybe. Utóbbi megtévesztő magatartást és mesterségesen felfújt árakat emlegetett.

Szerinte a FIFÁ-nak választ kell rá adnia, miért lesz ez minden idők legdrágább jegyárú világbajnoksága. Sok fociszurkoló jelezte az elmúlt hetekben, hogy félrevezették őket olyanokkal, mint hogy hol lesz az ülőhelyük a stadionban, illetve hogy a jegyárusítás megkezdése után egy jóval drágább, elülső sorokra szóló jegykategóriát is létrehoztak. Az alkalmazott változó árak ráadásul a 104-ből 90 meccs esetén lehetővé teszik, hogy a FIFA átlagosan 34 százalékkal emelje a jegyárakat. A FIFA egyelőre nem kommentálta a történteket.

Gianni Infantino FIFA-elnök általában azt mondogatja, hogy őrült nagy lett a kereslet a nyári futballtornára. Annyiban kapitulált a szervezet, hogy olcsóbb jegyeket is piacra dobott a csoportmeccsek zömére, összesen mintegy 86 találkozóra. New York és New Jersey vezetői azért is érdeklődnek ennyire a vb iránt, mert a MetLife Stadium ad majd helyet tíz mérkőzésnek, köztük a döntőnek is. Szerintük ezért nem lehet kihasználni a lakosokat és látogatókat, átláthatóságra és méltányosságra van szükség. A nyugati parton is nyugtalanság van ez ügyben, Rob Bonta államügyész már felkérdezte a FIFÁ-t a „potenciálisan félrevezető jegyértékesítési gyakorlatok” miatt.

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!