Utolsó pillanatos, távoli góllal lőtte be magát a szerb pólócsapat az olimpiai elődöntőbe

2024. augusztus 7. – 18:09

A címvédő szerb vízilabda-válogatott elképesztő végjátékban 12-11-re legyőzte a görög csapatot a párizsi olimpia negyeddöntőjében.

Az utolsó percig a szerbek vezettek, de hat másodperccel a meccs vége előtt a görögök egyenlítettek, így lett 11-11 az állás. Szerbia nem törődött bele, hogy ez lesz a rendes játékidő végeredménye. A felúszásra már nem sok esély volt, egy passzt még megkockáztattak, a görögök ugrottak is rá. Majd Nikola Jakšić jöhetett egy szabaddobással, majd egy lóbálás után egyből a kapura bombázott. Tizenegy méterről a kapufát érintve lőtt hatalmas, győzelmet érő gólt.

Az olimpiai pólótorna két elődöntőse már megvan, a szerbek mellett a horvátok mentek be a legjobb négy közé. Később az amerikaiak játszanak az ausztrálokkal, míg a magyarok az olaszok ellen harcolhatják ki a továbbjutást a 20.35-kor kezdődő meccsen.