A Salamon-szigetek válasza Eddie-re, a sasra: a 100 méteren induló hosszútávfutó

2024. augusztus 2. – 13:08

Sharon Firisua balra hátul látható – Fotó: Jewel SAMAD / AFP

Hosszútávfutó indult el a női 100 méteres síkfutáson a Salamon-szigeteki Sharon Firisua személyében. 14,31 másodperces idővel ért célba a futamban, amit a Saint Kitts és Nevist képviselő Zahria Allers-Liburd nyert 11,73-mal (összevetésként Takács Boglárka későbbi országos csúcsa 11,10 lett).

Firisua adatlapján az atlétikai világszövetség oldalán látszik, hogy eddig inkább hosszabb távokon indult (3000 méter akadály, 10 000 méter), a tokiói olimpián a maratont futotta le, tehát nem sok rutinja van sprinterként. A videón a rajtján is látszik, hogy nem a robbanékonyság az előnye.

A „hol is van a Salamon-szigetek?” kérdést feltevő olvasóinknak azért elmondjuk, a vulkanikus szigetlánc Ausztráliától északkeletre terül el a Csendes-óceánban, Melanéziában.