Kopasz Bálint ezüstérmes, a Gazsó-Csipes női páros bronzérmes a szegedi kajak-kenu Eb-n

2024. június 16. – 12:05

Kopasz Bálint ezüstérmet szerzett a kajak egyesek 1000 méteres vasárnapi versenyében a Szegeden megrendezett Európa-bajnokságon. A Gazsó Alida Dórával és Csipes Tamarával felálló nő kajak kettes bronzérmesként zárt 500 méteren.

Az olimpiai bajnok Kopasz Bálint címvédőként érkezett a szegedi Maty-éri pályára, de a táv végén meglepte a fehérorosz Aleh Jurenyija, így végül a második helyen ért célba. A női páros a világbajnok dánok, valamint a lengyelek mögött lettek harmadikak. Az Adolf Balázs, Hajdu Jonatán kenupáros két századmásodperccel szorult csak le a dobogóról, így a negyedik helyen végzett 500 méteren.