Párosban indul az olimpián Rafael Nadal és Carlos Alcaraz

2024. június 13. – 05:05

Az olimpián összeáll párosba a 22-szeres Grand Slam-bajnok Rafael Nadal és a három GS-trófeánál tartó Carlos Alcaraz – írja az MTI. A spanyol szövetség szerdán közölte, hogy a 38 éves sztár és a Roland Garros újdonsült győztese egymás oldalán küzd majd az ötkarikás játékokon.

A 14-szeres Garros-bajnok Nadal az év elején egyik fő céljának nevezte az olimpiát, ahol harmadik aranyérméért száll harcba. A 2008-as pekingi seregszemlén egyéniben, 2016-ban Rióban pedig Marc Lopezzel párosban nyert. Az olimpiai teniszmeccseket a Roland Garros salakpályáin rendezik meg

Itt lett vasárnap a 21 éves Alcaraz a legfiatalabb a sportág történetében, aki mindhárom borításon GS-t nyert. A sérülésektől gyötört, vélhetően utolsó idényét taposó Nadal ugyanakkor már a nyitókörben kikapott a később döntős német Alexander Zverevtől.