Európa-bajnok lett a karatés Tadissi Martial

2024. május 11. – 19:53

Aranyérmet nyert a horvátországi Zadarban rendezett Európa-bajnokságon a Honvéd 32 éves magyar karatékája, Tadissi Martial, aki a döntőben a montenegrói Nenad Dulovićot verte meg – írja az MTI.

Tadissi Martial korábban négyszer is bronzéremig jutott az Eb-n, a döntőbe most először sikerült bejutnia, miután a négy között 8-4-re verte a portugál Mendest. A döntő aztán 1-1-gyel zárult, az első szerzett pont azonban a magyar karatésnak kedvezett, aki így a számos ezüst- és bronzérme után Európa-bajnok lett.

A horvátországi Eb szombati, utolsó előtti versenynapján a parakaratésoknál is születtek magyar sikerek: a világ- és Európa-bajnok Kákosy Olívia a női K21-es kategóriában, vagyis a tanulásban akadályozottak mezőnyében végzett az élen, pályafutása negyedik Eb-aranyát harcolva ki. Ugyancsak a nőknél a K22-eseknél, a Down-szindrómások között Pátkai Andrea állhatott fel a dobogó harmadik fokára.