27 gólt dobott a női vízilabda-válogatott a csehek ellen az Európa-bajnokságon

2024. január 8. – 21:48

A cseh Natalie Remisová kapus (és Laura Kubinková a női vízilabda Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében játszott Magyarország – Csehország mérkőzésen az eindhoveni Pieter van den Hoogenband uszodában 2024. január 8-án – Fotó: Szigetváry Zsolt / MTI

A magyar női vízilabda-válogatott a papírformának megfelelően 27-4-re legyőzte a cseh csapatot, és bejutott a nyolc közé az Eindhovenben zajló Európa-bajnokságon – írja az MTI.

A magyar csapat már az első negyed végén öt gólos előnyben volt (7-2), majd 13-4-es vezetéssel kezdték meg a második félidőt. Az utolsó 16 percben egyetlen gólt sem kapott Mihók Attila és Cseh Sándor együttese, ám ők 14-szer bevették a csehek kapuját.

A magyar válogatott keddi negyeddöntőben az olaszok ellen ugrik medencébe. A tornán egy olimpiai kvótát osztanak ki, a világbajnok házigazda holland és a címvédő, vb-döntős spanyol válogatottnak már biztos a párizsi részvétele, így ezt a két csapatot leszámítva a legjobb szerez ötkarikás indulási jogot.