Djoković lesz Fucsovics ellenfele a Roland Garroson

2023. május 29. – 18:43

Fucsovics Márton a francia Hugo Grenier ellen játszik a francia nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének első fordulójában a párizsi Roland Garros Stadionban 2023. május 28-án – Fotó: MTI / EPA / Christophe Petit Tesson Fucsovics Márton a francia Hugo Grenier ellen játszik a francia nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének első fordulójában a párizsi Roland Garros Stadionban 2023. május 28-án – Fotó: MTI / EPA / Christophe Petit Tesson

A 22-szeres Grand Slam-bajnok Novak Djoković három szettben továbbjutott hétfőn a francia nyílt teniszbajnokság első fordulójából, a másodikban pedig Fucsovics Mártonnal játszik majd szerdán.

A világranglista 3. Djoković 6:3, 6:2, 7:6-ra győzött az amerikai Aleksandar Kovacevic ellen, Fucsovics pedig még vasárnap győzte le 6:3, 5:7, 6:1, 6:3-ra a szabadkártyás Hugo Grenier-t.

Eddig négyszer találkoztak, és mindegyiket a szerb nyerte, de a ranglistán most 83. magyar teniszező háromszor is szettet tudott hozni Djoković ellen. A Grand Slam-tornák közül a 2018-as US Openen 6:3, 3:6, 6:4, 6:0 lett a vége, míg a 2021-es wimbledoni negyeddöntőben 6:3, 6:4, 6:4-re győzött a szerb. 2019-ben a dohai tornán 4:6, 6:4, 6:1, míg a 2021-es párizsi mesterversenyen 6:2, 4:6, 6:3 lett az eredmény. Ezúttal újból Párizsban fognak játszani, de nem fedett pályán, hanem először a Garros salakján.

Az Eurosport még a vasárnapi győzelme után beszélt Fucsoviccsal a Djoković ellen várható meccsről. Fucsovics azt mondta, bele fognak nézni a csapatával a szerb hétfői mérkőzésébe, és megpróbálják kialakítani a megfelelő stratégiát. „Valószínűleg nagyobb pályán fogunk játszani, sok néző lesz, megpróbálom majd élvezni a meccset, és kihozni belőle a legtöbbet, de a találkozó favoritja Djoković lesz.”