Haaland egy karaterúgással győzte le volt csapatát a Bajnokok Ligájában

2022. szeptember 14. – 23:28

Erling Haaland akrobatikus góllal szerezte meg a győzelmet a Manchester Citynek – Fotó: Lindsey Pamaby /AFP

A három magyarral felálló RB Leipzig a hajráig jól tartotta magát, de végül elsöpörte a Real Madrid, amely 2-0-ra nyert a Bajnokok Ligája csoportkörének második meccsén. A Manchester City is a végén fordított a Borussia Dortmund ellen 2-1-re.

A csoportkör első fordulójában az RB Leipzig olyan rosszul játszott, hogy edzőt is buktatott. A Sahtar Donyecktől elszenvedett 4-1-es vereséget gyorsan kiheverte a lipcsei klub, hiszen a hétvégén már 3-0-ra verte a német bajnokságban a Dortmundot. Akkor Orbán Willi és Szoboszlai Dominik is rúgott gólt. Most ez egyiküknek sem jött össze.

A szerdán Madridban játszó Leipzig sokáig a jobbik arcát mutatta, de a 80. percben jött egy kisebb rövidzárlat. A bal szélen Vinícius bolondította meg a védelmet, aminél csak az jelentett nagyobb bajt a Leipzignak, hogy középen teljesen üresen hagyták Valverdét. A támadónak egy remek passz után így volt ideje igazítani is a labdán, és ellőtt a kapujából kimozgó Gulácsi Péter mellett.

A Real aztán a 91. percben szerzett még egy gólt. A 16-os közeléből, szinte az alapvonalról rúghatott szabadot a spanyol csapat, és tökéletesen kihasználták ezt a rögzített helyzetet. A középre laposan belőtt labdára Marco Asensio érkezett, és a bal felső sarokba perdített.

A bajnokságban is csak tizedik Lipcse a BL-ben sem áll jól, miután a Celtic 1-1-et játszott a Sahtarral, Gulácsiék nulla ponttal utolsók a csoportjukban.

A nap rangadójának a Manchester City–Dortmund-meccset lehetett tekinteni, már csak a két csapat múltja miatt is, ráadásul mindkét klub győzelemmel kezdett a BL-csoportkörben. A Dortmund kezdett jobban, Bellingham 56. percben szerzett góljával mentek 1-0-ra egészen a 80. percig. Ekkor jött Stones, és a 16-osról vágott egy hatalmas gólt, majd az éppen a Dortmundtól átigazoló Haaland villant meg három perccel később. A védők mögé bemozgó norvég csatár egy kifacsart ugrórúgással terelte kapuba a labdát, és ezzel állította be a 2-1-es végeredményt.

A PSG hozta a kötelezőt a Makkabi Haifa ellen, 3-1-re nyert úgy, hogy mindhárom sztárja, Messi, Mbappé és Neymar is szerzett egy-egy gólt.

A múlt héten szintén edzőjét vesztő Chelsea nem változott látványosan, 1-1-gyel zárt a Salzburggal.

Az olasz klubok közül a Napoli 3-0-ra verte a skót Rangerst, míg az AC Milan 3-1-re nyert a horvát Dinamo Zagreb ellen, a sormintát a Juventus törte meg, amelyik korai vezetése ellenére 2-1-re kikapott.

Eredmények:

A csoport:
Rangers FC (skót)–SSC Napoli (olasz) 0-3 (0-0)
gólszerzők: Politano (68., tizenegyesből), Raspadori (85.), Ndombele (91.)
kiállítva: Sands (56., Rangers)

E csoport:
Chelsea FC (angol)–FC Salzburg (osztrák) 1-1 (0-0)
g.: Sterling (48.), illetve Okafor (75.)

AC Milan (olasz)–Dinamo Zagreb (horvát) 3-1 (1-0)
g.: Giroud (45., tizenegyesből), Saelemaekers (47.), Pobega (77.), illetve Orsic (56.)
Az állás: 1. AC Milan 4 pont, 2. Dinamo Zagreb 3, 3. FC Salzburg 2, 4. Chelsea 1

F csoport:
Real Madrid (spanyol)–RB Leipzig (német) 2-0 (0-0)
g.: Valverde (80.), Asensio (91.)

Sahtar Donyeck (ukrán)–Celtic FC (skót) 1-1 (1-1)
g.: Mudrik (29.), illetve Bondarenko (10., öngól)
Az állás: 1. Real Madrid 6 pont, 2. Sahtar Donyeck 4, 3. Celtic FC 1, 4. RB Leipzig 0

G csoport:
Manchester City (angol)–Borussia Dortmund (német) 2-1 (0-0)
g.: Stones (80.), Haaland (84.), illetve Bellingham (56.)

FC Köbenhavn (dán)–Sevilla (spanyol) 0-0
Az állás: 1. Manchester City 6 pont, 2. Borussia Dortmund 3, 3. FC Köbenhavn 1 (0-3), 4. Sevilla 1 (0-4)

H csoport:
Juventus (olasz)–Benfica (portugál) 1-2 (1-1)
g.: Milik (4.), illetve Joao Mario (43., tizenegyesből), Neres (55.)

Makkabi Haifa (izraeli) – Paris Saint-Germain (francia) 1-3 (1-1)
g.: Chery (24.), illetve Messi (37.), Mbappé (69.), Neymar (88.)
Az állás: 1. Paris Saint-Germain 6 pont (5-2), 2. Benfica 6 (4-1), 3. Juventus 0 (2-4), 4. Makkabi Haifa 0 (1-5)