Fucsovics Márton kiesett a Wimbledon első fordulóján

2022. június 27. – 23:26

Fucsovics Márton három szettben kikapott a kazah Alekszandr Bubliktól a wimbledoni teniszbajnokság férfiversenyének első fordulójában, hétfőn, írja az MTI.

A világranglistán csak 21 hely választja el egymástól a két játékost, ehhez képest meglepően nagy volt a különbség az első és a második szettben Bublik javára. A harmadik felvonás némileg szorosabban alakult, de 3:3 után a kazah elvette ellenfele adogatójátékát, és az ekkor megszerzett előnye kitartott a mindössze 1 óra 24 perces mérkőzés végéig. Fucsovics hat, Bublik 16 ászt szervált a találkozón.

Fucsovics Márton a Wimbledonon – Fotó: MTI/EPA/Neil Hall

A 29 éves Fucsovics tavaly jutott be életében először egy Grand Slam negyeddöntőjébe, ekkor a világelső Novak Djoković ellen is nagyot küzdött.

Habár Fucsovics kiesett, magyar siker azért született: Gálfi Dalma három, Udvardy Panna pedig két szettben győzött a wimbledoni teniszbajnokság női versenyének első fordulóján.