Kiütéssel kezdte a vb-t a magyar női pólóválogatott, simán verték Kolumbiát

2022. június 20. – 22:27

A 2019-es, kvangdzsui világbajnokság nyitómeccsének 64-0-ját ugyan nem ismételte meg a magyar női vízilabda-válogatott idén a budapesti vizes vb-n, de azért rendesen kitömte Kolumbiát, és végül 35-4-re győzött.

Az már a meccs előtt sem volt kérdéses, hogy a magyar csapat győzni fog hétfőn, Kolumbia női csapata ugyanis soha nem szerepelt még világbajnokságon. Idén sem jutottak ki alanyi jogon, a járványhelyzet miatt azonban Japán és Kína is visszalépett a szerepléstől, a FINA pedig Kolumbiának adott lehetőséget. A kolumbiai válogatott persze nem volt annyira tapasztalatlan, mint a 2019-es, nagyon fiatal dél-koreai, de

ebben a csapatban is akadtak azért nagyon fiatal játékosok, volt olyan a keretben, aki 2007-ben született.

A magyar fölény az első pillanattól fogva meg is mutatkozott, és bár az első negyed után még csak 8-2 volt az állás a magyarok javára, a második játékrész után már 20-2 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyed aztán valamivel visszafogottabbra sikerült, de így is újabb 7 gólt jegyeztek a magyarok, és a játék képe természetesen a negyedik negyedben sem változott meg. Két perccel a vége előtt Rybanska Natasa dobatott egy gólt Mahieu Géraldine-nal is, így már mindenkinek volt legalább egy gólja a magyar csapatban, a vége pedig 35-4 lett.

A magyar Szilágyi Dorottya és a kolumbiai Susana Atehortua Gil a vizes világbajnokság női vízilabdatornáján – Fotó: Koszticsák Szilárd / MTI

Bíró Attila, a női válogatott szövetségi kapitánya a győzelem után azt mondta, két céljuk volt a meccs előtt: az egyik a győzelem, amiről tudták, hogy sikerülni fog, a másik pedig, hogy mindenki lőjön gólt, ami szintén sikerült. A kolumbiaiak szerinte meglepően szervezetten játszottak, ő ennél gyengébbre számított, és hozzátette, az ő szempontjukból talán nem is szenvedtek annyira túlzó vereséget. Összességében úgy értékelt, hogy a délelőtti, kétórás edzéssel együtt komoly sportértéke volt ennek a meccsnek.

A magyar csapatnak ennél természetesen csak nehezebb meccsei lesznek, méghozzá nem is kicsivel, ugyanis a mieink nem kerültek könnyű csoportba a vb-n, szerdán Olaszországgal, pénteken pedig Kanadával játszanak majd. A kettőből egyértelműen előbbi tűnik a nehezebb mérkőzésnek, de a kanadai csapatot sem lehet alulbecsülni – pláne nem azután, hogy hétfőn nagy meglepetésre 7-7-es döntetlent játszottak az olaszokkal. Bíró erről azt mondta, fura meccs volt, mindkét csapat nagyon sokat hibázott, és hozzátette, reméli, a magyar válogatott nem hibázik majd ennyit, és mindkét csapatot meg tudja majd verni.

Eredmény, vízilabda, nők, A csoport, 1. forduló

Magyarország–Kolumbia 35-4 (8-2, 12-0, 7-0, 8-2)

• Magyarország: Magyari – Szilágyi 4, Vályi 1, Máté 3, Parkes 3, Keszthelyi-Nagy 4, Garda 2. Csere: Gurisatti 3, Mahieu 2, Leimeter 5, Rybanska 6, Faragó 2, Gangl (kapus). Szövetségi kapitány: Bíró Attila
  • Kolumbia: Agudelo – Restrepo, Ortega 1, J. Atehortua, Marin 1, Vanegas 2, S. Atehortua. Csere: Rivera, Caicedo, Lastre, Serna, Correa, Chamorro (kapus). Szövetségi kapitány: Bladimir Lopez Molina