Célba érés után összeesett a Katalán körversenyen Sonny Colbrelli

2022. március 21. – 18:46

Sonny Colbrelli az Omloop Het Nieuwsblad nevű versenyen 2022. február 26-án.DAVID STOCKMAN / Belga / AFP

Sonny Colbrelli a második helyen ért célba a Katalán körverseny nevű országútikerékpár-verseny 171 kilométeres nyitó szakaszán, de a célba érés után összeesett – írja az Eurosport országúti kerékpárral foglalkozó blogja, az ES Bringa.

A 31 éves versenyzőnek a lap szerint megállt a szíve, de sikeres volt a helyszínen kapott szívmasszázst, így kórházba tudták szállítani, azóta már magánál van és beszél.

Az olasz Colbrelli a Team Bahrain Victorious csapatában versenyez. A tavalyi évben Európa-bajnok lett, de karrierje legnagyobb sikerét akkor érte el, amikor tavaly megnyerte a kockaköveken is zajló Párizs-Roubaix nevű klasszikust.

A Katalán körverseny nyitó szakaszának befutójában az ausztrál Michael Matthews győzött, a magyar Valter Attila a tizedik lett, ami nagyszerű eredménynek számít.