Már az első meccsén betalált Szalai Ádám az új csapatában

2022. február 19. – 22:21

Három nappal ezelőtt, 12 év után igazolt el a Bundesligából Szalai Ádám, és a magyar válogatott csatára szombaton már pályára is lépett új csapatában, a Baselben. Szalait a félidőben, 0-0-s állásnál cserélte be az edzője, és húsz perc után meg is szerezte első gólját a svájci élvonalban. Szalai a 65. percben fejjel talált be, ezzel 2-0-ra alakította az eredményt. A vége 3-0 lett. Az FC Basel a Zürich mögött tíz ponttal lemaradva a második helyen áll a svájci bajnokságban, a Lausanne utolsó a tízcsapatos ligában.

Szalai Ádám 2010 óta szerepelt a német Bundesligában, a Mainz, a Schalke, a Hoffenheim, majd újra a Mainz csapataiban összesen 276 bajnoki meccsen lépett pályára. Tavaly év végén volt egy autóbalesete, ami után egy kisebb műtétje is volt. A 34 éves játékos a szezon első felében 12 Bundesliga-meccsen játszott, és egy gólt szerzett.