NFL-szinten ritkán látott nagy butaságot csinált a Cardinals-irányító Murray a rájátszásban

2022. január 18. – 08:20

Hatodikként az Arizona Cardinals és a Los Angeles Rams mérkőzése zárta az NFL-rájátszás Wild Card fordulóját, a végeredményt látva pedig megállapíthatjuk, hogy a hat meccsből négy – köztük a magyar idő szerint kedd hajnalra jutó Cardinals–Rams is – nagyon simára sikeredett.

Elsősorban nem a Rams nyújtott kiemelkedőt, bár tény, hogy komoly hiba nélkül játszottak, inkább a vendég Cardinalstól maradt el az alapszakasz jelentős részében látott lehengerlő, agresszív játék. Az irányító Kyler Murray két interceptiont is dobott, egyből ráadásul azonnal pontot szerzett a Rams védelme. Nem is csoda, Murray NFL-szinten ritkán látott nagy butaságot csinált a Rams védői által sanyargatva: saját célterületén belül, már félig lerántás közben, vaktában dobta el a labdát egy olyan területre, amit biztosan nem nézett meg előtte. Így került a labda a David Long kezébe, akinek csak párat kellett lépnie a touchdownért.

Az állás a védelmi pontszerzés előtt 14-0 volt a Ramsnek, ezzel pedig csak kilőttek, a harmadik negyedben 28-0-ra is vezettek, akkor már biztos volt, hogy eldőlt a továbbjutás sorsa. A Rams negyedik touchdownját egy trükkös játék készítette elő, ugyanis az elkapó Odell Beckham Jr. passzolt 40 yardot Cam Akers felé, ami után hamarosan meg is lett a touchdown.

A Cardinals már csak szépíteni tudott innen, a vége 34-11 lett a Ramsnek, amiben az irányító Matt Stafford 183 mérkőzés után szerezte meg az első győzelmét a rájátszásban.