Nem lesz könnyű visszavágni a történelmi albán gólért

2021. október 9. – 20:31

• A tizenegy mérkőzésen át tartó veretlenségi sorozat után a magyar válogatott mindösszesen egyszer tudott nyerni legutóbbi hét mérkőzésén, háromszor vereséget is szenvedett.
  • Legutóbbi hat pályára lépéséből csak Andorrára (75%-os labdabirtoklás) tudta ráerőltetni akaratát válogatottunk és ezen a találkozón jutott csak nyolc kísérlet fölé Marco Rossi csapata.
  • Albánia legutóbbi két selejtezőjét megnyerte, a hat csoportmérkőzésből négyszer gólt sem kapott a találkozót a második helyről váró albán csapat.
  • Albánia átlagban 15,3 helyzetet dolgozott ki eddig mérkőzésenként a hat selejtezőn, melyből 4,5 kaput is talált, a magyar csapat átlagos 12 próbálkozásából ugyancsak 4,5 érkezett a kapura, Lengyelország, Anglia és Albánia ellen átlagban csak 2,3.
  • Magyarország hét gólt kapott a legutóbbi hat mérkőzésén a mérkőzések utolsó tíz percében.
  • Világbajnoki-selejtezőn 2008-ban és 2009-ben találkozott már a két válogatott, a hazai felvonást 2-0-ra, az idegenbeli fellépést 1-0 arányban nyerte meg Magyarország. Torghelle Sándor mindkét összecsapáson eredményes tudott lenni, a harmadik találatot Juhász Roland szerezte.
  • 2014-ben barátságos mérkőzésen is szembe nézett egymással a két ország csapata, akkor Priskin Tamás góljával alakult ki az 1-0-s végeredmény.
  • A szeptemberi győzelem és Broja 87. percben szerzett találata azt jelentette, hogy Albánia, történelme folyamán először talált Magyarország kapujába és először győzte le ellenfelét.
  • A magyar válogatott még egyetlen egyszer sem kezdett ugyanabban az összeállításban az eddigi hat selejtezőn.
  • A magyar válogatott négy, az albán csapat 12 top 5-bajnokságból érkező játékossal készül az esti összecsapásra.