Vasárnapi magyar program: úszódöntők, vízilabda, kézilabda és sportlövészet

2021. július 24. – 15:00

frissítve

Másolás

Vágólapra másolva

Magyar szempontból is nagyüzem lesz vasárnap az olimpián, ráadásul érdemes korán kelni, mert az úszóknál Hosszú Katinka és Mihályvári-Farkas Viktória a nőknél (4:12-től), Verrasztó Dávid (03:30) a férfiaknál döntőzik 400 vegyesen. A sportlövőknél Major Veronika és Péni István is ott lesz a mezőnyben, és megkezdi a szereplést a férfi vízilabda-válogatott, hajnali fél öttől Görögország az ellenfél.

A női kézilabda-válogatott is lejátssza az első mérkőzését, Franciaország ellen lépnek pályára délután fél háromtól. De nézzük a magyarok programját részletesen:

július 25., vasárnap (zárójelben a magyar idő)

CSELGÁNCS (Nippon Budokan)
11.00 (4.00): női 52 kg (Pupp Réka) selejtező, negyeddöntő
17.00 (10.00): NŐI 52 KG vigaszág, elődöntő, bronzmérkőzés, DÖNTŐ

EVEZÉS (Sea Forest Evezős Pálya)
9.00 (2.00): E/F elődöntő – férfi egypár (Pétervári-Molnár Bendegúz)

KÉZILABDA (Jojogi Nemzeti Sportcsarnok)
21.30 (14.30): női csoportmérkőzés, B csoport: Magyarország-Franciaország

SPORTLÖVÉSZET (ASZAKA LŐTÉR)
9.00 (2.00): női légpisztoly (Major Veronika) alapverseny
11.15 (4.15): DÖNTŐ
13.00 (6.00): férfi légpuska (Pekler Zalán, Péni István) alapverseny
15.30 (8.30): DÖNTŐ

TENISZ (Ariake Teniszpark)
11.00 (4.00): férfi egyes (Fucsovics Márton)

TOLLASLABDA (Muszasino Sportközpont)
13.20 (6.20): férfi egyes csoportmérkőzés: Krausz Gergely-Anthony Sinisuka Ginting (indonéz)
19.20 (12.20): női egyes csoportmérkőzés: Sárosi Laura-Ratchanok Intanon (thaiföldi)

TORNA (Ariake Tornaközpont)
20.20 (13.20): női selejtező (Kovács Zsófia)

ÚSZÁS (Tokiói Vizes Központ)
10.30 (3.30): elődöntők, döntők
10.30 (3.30): FÉRFI 400 M VEGYES (d) (Verrasztó Dávid)
10.40 (3.40): női 100 m pillangó (ed)
10.52 (3.52): FÉRFI 400 M GYORS (d)
11.12 (4.12): NŐI 400 M VEGYES (d) (Hosszú Katinka, Mihályvári-Farkas Viktória)
19.00 (12.00): előfutamok
19.12 (12.12): női 100 m hát (Burián Katalin)
19.24 (12.24): férfi 200 m gyors (Németh Nándor)
19.27 (12.27): férfi 200 m gyors (Kozma Dominik)
19.58 (12.58): férfi 100 m hát (Telegdy Ádám)
20.03 (13.03): férfi 100 m hát (Bohus Richárd)
20.24 (13.24): női 400 m gyors (Késely Ajna)
20.35 (13.35): férfi 4x100 m gyorsváltó (MAGYARORSZÁG)

VITORLÁZÁS (Enosima Jachtkikötő)
12.05 (5.05): Laser Radial (Érdi Mária) 1-2. futam
14.35 (7.35): Laser Standard (Vadnai Benjamin) 1-2. futam
15.05 (8.05): női szörf (Cholnoky Sára) 1-3. futam

VÍVÁS (Makuhari Rendezvényközpont, B csarnok)
9.00 (2.00): női tőr egyéni 64-es tábla – Pásztor Flóra-Meriem Mebarki (algériai)
10.25 (3.25): női tőr egyéni 32-es tábla – Kreiss Fanni-Martina Batini (olasz)
11.25 (4.25): női tőr egyéni 32-es tábla – Kondricz Kata-Alice Volpi (olasz)
11.55 (5.55): férfi párbajtőr egyéni 32-es tábla – Siklósi Gergely-Tung Csao (kínai)/Marc-Antoine Blais-Bélanger (kanadai)
18.00 (11.00): női tőr elődöntő
19.00 (12.00): férfi párbajtőr elődöntő
19.50 (12.50): női tőr bronzmérkőzés
20.20 (13.20): férfi párbajtőr bronzmérkőzés
20.45 (13.45): női tőr döntő
21.15 (14.15): férfi párbajtőr döntő

VÍZILABDA (Tacumi Vízilabdaközpont)
11.30 (4.30): férfi csoportmérkőzés, A csoport: Magyarország-Görögország