Magyarok az olimpián: Szilágyi Áron éremért mehet szombaton, Hosszú Katinka a 400 vegyes előfutamán úszik

2021. július 23. – 12:03

frissítve

Másolás

Vágólapra másolva

Ugyan a tokiói olimpia hivatalosan a pénteki megnyitóval kezdődik, a versenyek napok óta zajlanak, és néhány meglepetés is befutott már – a svéd női labdarúgó-válogatott például 3-0-ra verte a sokkal esélyesebb amerikaiakat, a dél-koreai An San pedig egy 25 éve fennálló rekordot döntött meg női íjászatban.

Az első igazi versenynap viszont a pénteki megnyitó után, szombaton lesz majd, a magyar küldöttség pedig rögtön érdekelt is egy rakás sportágban, többek közt úszásban, vívásban és országúti kerékpárban is.

Szombaton rögtön érmet szerezhet férfi kardban Szilágyi Áron – vagy akár Szatmári András és Decsi Tamás is –, országúti kerékpárban Valter Attilát lehet majd követni, az úszás előfutamaiban pedig mások mellett Hosszú Katinka, Verrasztó Dávid és Bernek Péter is versenyeznek majd.

Íme a magyarok szombati programja, zárójelben a magyar idővel:

Asztalitenisz (Tokiói Fővárosi Sportcsarnok)

  • 11.15 (4.15): vegyes páros nyolcaddöntő, Szudi Ádám, Pergel Szandra – Vong Csun-ting, Tu Hoj-kem (hongkongi)
  • 20.15 (13.15): női egyes, első forduló, Madarász Dóra-Offiong Edem (nigériai)
  • 21.45 (14.45): férfi egyes, első forduló, Majoros Bence-Larbi Bouriah (algériai)

Cselgáns (Nippon Budokan)

  • 11.00 (4.00): női 48 kg (Csernoviczki Éva), selejtező, negyeddöntő
  • 17.00 (10.00): NŐI 48 KG, vigaszág, elődöntő, bronzmérkőzés, DÖNTŐ

Országúti kerékpár (Muszasinonomori Park – Fudzsi Nemzetközi Motorsport Versenypálya)

  • 11.00 (4.00): FÉRFI MEZŐNYVERSENY (Valter Attila)

Ökölvívás (Kokugikan Aréna)

  • 12.18 (5.18): férfi 57 kg selejtező (Gálos Roland-Serik Temirzsanov)

Sportlövészet (Aszaka Lőtér)

  • 8.30 (1.30): női légpuska alapverseny (Mészáros Eszter)
  • 10.45 (3.45): NŐI LÉGPUSKA DÖNTŐ

Taekwondo (Makuhari Rendezvényközpont, A csarnok)

  • 12.20 (5.20): férfi 58 kg nyolcaddöntő (Salim Omar), negyeddöntő, elődöntő
  • 19.15 (12.15): vigaszág
  • 20.45/21.15 (13.45/14.15): bronzmérkőzések
  • 21.45 (14.45): DÖNTŐ

Úszás (Tokiói Vizes Központ)

  • 19.00 (12.00): előfutamok:
  • 19.13 (12.13): férfi 400 m vegyes (Bernek Péter, Verrasztó Dávid)
  • 19.28 (12.28): női 100 m pillangó (Sebestyén Dalma)
  • 20.00 (13.00): férfi 400 m gyors (Zombori Gábor)
  • 20.12 (13.12): női 400 m vegyes (Mihályvári-Farkas Viktória)
  • 20.18 (13.18): női 400 m vegyes (Hosszú Katinka)

Vívás (Makuhari Rendezvényközpont, B csarnok)

  • 9.30 (2.30): férfi kard egyéni (Szilágyi Áron, Szatmári András, Decsi Tamás) 64-es tábla
  • 19.00 (12.00): elődöntő
  • 20.20 (13.20): bronzmérkőzés
  • 21.15 (14.15): DÖNTŐ

A magyarokat érintő sportágak mellett más küzdelmek is megkezdődnek, illetve folytatódnak majd szombaton. Tovább robog például a női futballtorna, de a férfi kézisek is pályára lépnek, többek közt egy német–spanyol meccs is lesz majd az A csoportban. A férfi röplabdások is kezdenek, valamint a női vízilabdatorna is elrajtol, egyebek mellett egy Kanada–Ausztrália párosítással.