Ha valaki bűnt követ el a Fradi stadionjában, Kubatov pontosan tudni szeretné, hogy hívják és hol lakik az illető
2021. július 22. – 12:01
frissítve
„(…) a sportban nem számít, milyen a bőrszíned, a származásod, a vallásod és az sem, hogy szegény vagy gazdag vagy-e” – fogalmazott Kubatov Gábor az Antiszemitizmus Ellen Küzdő Globális Fórumon Jeruzsálemben a Nemzeti Sport tudósítása szerint.
„Ki kell hangsúlyoznom, hogy ez a téma a szívügyem” – mondta a antiszemitizmus elleni harcról a Fradi elnöke, aki történetesen a Fidesz pártigazgatója is egyúttal. Ezután részletesen beszélt arról, hogy az elmúlt tíz évben (mióta átvette a klub vezetését) milyen módon szorították vissza a szélsőséges szurkolói magatartást a Ferencváros stadionjában.
„Nálunk szabályok és következetesség van, a cselekedeteknek pedig következményei vannak”. Éppen ezért olyan szigorú intézkedéseket vezettek be a Groupama Arénában, amelyek Kubatov szerint példátlanok Európában.
„Ha itt valaki bűnt követ el, pontosan szeretném tudni, hogy hívják és hol lakik az illető, majd ezek után többet nem szeretném beengedni a stadionba”
– fogalmazott a Fradi elnöke, de azt is felidézte, hogy annak idején nem ment zökkenőmentesen a klubkártya és a vénaszkenneres beléptetés bevezetése. „Kívülről egyszerűnek tűnik, mert mindenhol így kéne ennek mennie, nekünk az ultráink három évig bojkottálták a csapatot.
Ezerötszáz drukker az én házam előtt is tüntetett, sőt a családomat is megfenyegették, de ez nem változtatta meg a véleményem, csak megerősített abban, hogy ezen az úton kell járnunk.”
Kubatov szerint az a legjobb kampány a kirekesztés ellen, ha olyan játékost igazolnak, aki szembemegy az előítéletekkel. Épp ezért dolgoztak azon, hogy egy izraeli válogatott játékost is a Fradiba csábítsanak, de ez nem jött össze. „Ha ma megkérdezzük a Fradi-szurkolókat, hogy ki a három legjobb játékosa a csapatnak, a legtöbben három színes bőrű futballistát mondanának. A mi klubunknál nem számít, hogy színes bőrű vagy fehér” – hozott egy másik példát.
A ferencvárosi klub vezetője arról is beszélt, hogy a stadionfejlesztéssel szerinte sokat változott a szurkolói kultúra itthon. „Magyarországon állami program segítségével az összes első és másodosztályú csapat stadionja megújult.
Nekem meggyőződésem, hogy magasabb színvonalú környezetben máshogy viselkednek az emberek.”
Míg a régi stadionokba alig mentek nők és gyerekek, a Ferencvárosnál most húsz százalék az arányuk, ami Kubatov szerint azért is fontos, mert így a későbbi Fradi-generáció biztosítva van.