Ha a Wembley egy nagy torna döntője, akkor garantált a hosszabbítás

2021. július 11. – 20:51

Az 1966-os világbajnoki döntőben Anglia hazai pályán hosszabbítás után győzte le Németországot. A rendes játékidőben 2-2 volt az eredmény, aztán Geoff Hurst beindult a hosszabbításban, és két gólt is szerezve 4-2-vel bebiztosította a vb-címet az angoloknak.

Harminc évvel később az Eb-n volt a Wembley a döntő helyszíne, és az is a hosszabbításban dőlt el a csehek és a németek között. A rendes játékidőben 1-1 volt, majd jött Oliver Bierhoff a 95. percben és az akkor még érvényben levő aranygól-szabálynak köszönhetően egyből el is döntötte az Eb-cím sorsát.

Oliver Bierhoff gólöröme a csehek elleni aranygól után az 1996-os Eb-döntőben – Fotó: Boris Horvat / AFP