Nézzük pár képbehelyező statisztikát kezdésnek

2021. július 6. – 20:52

• Az 51 mérkőzésből 48-at lejátszottak már az Európa-bajnokságon, eddig 135 gól esett, 2,82 mérkőzésenként átlagban, vagyis 32 percenként láthattunk találatokat.
  • A legtöbb gól (29) a második félidő első 15 percében esett, de majdnem ennyi találat esett a mérkőzés végén is, az utolsó negyedórában (28).
  • Spanyolország rendelkezik a legjobb mutatókkal labdabirtoklás, a passzok, passzhatékonyság terén, de a legtöbb kaput eltaláló lövés is Luis Enrique csapatának a statisztikáit díszíti. Olaszország neve mellett viszont a legtöbb támadásvezetés látható, és 2. helyen állnak az ellenük-, illetve az általuk elkövetett szabálytalanságokat nézve, vagyis a sok kísérlet mellett attól sem riad vissza Roberto Mancini válogatottja, ha apró szabálytalanságokkal kell megállítani az ellenfél kontráit, akcióit.
  • Eddig 37 összecsapáson találkozott a két csapat egymással, 11-11 győzelem mellett 15 döntetlen született, még a szerzett gólok tekintetében is majdnem kiegyenlített a mérleg, az olaszok 43 találatára 40 spanyol válasz érkezett.
  • Ez sorban a negyedik Európa-bajnokság, amin találkozik a két válogatott, 2016-ban a nyolcaddöntőben Olaszország győzött 2-0 arányban.
  • Mind a két ország csapata négyszer szerepelt eddig elődöntőben, a spanyolok mind a négyszer győzni tudtak, az olaszok 3 győzelem mellett egyszer vereséget szenvedtek a Szovjetunió legjobbjaitól 1988-ban.
  • Olaszország utoljára 2018. szeptember 10-én kapott ki, akkor Portugália ellen. 11 kapott gól nélküli mérkőzés után Ausztria ellen és Belgium ellen is megrezdült Donnarumma hálója.