A lehető legjobbkor jött Lukaku gólja

2021. július 2. – 21:50

A 44. percben úgy tűnt, kezd eldőlni a negyeddöntő, az olaszok már két góllal vezettek. Hiába támadtak többet a belgák, és volt több helyzetük, az olaszok minden lehetőségüket kihasználtak. Lukaku adta vissza a reményt Belgiumnak, magabiztosan értékesítette a Hazardot helyettesítő Doku ellen megítélt büntetőt. Az Inter csatára negyedik gólját szerezte az Eb-n. A lehető legjobbkor szépítettek a belgák, közvetlenül az első félidő előtt tudtak gólt szerezni. Olaszország másodszor kapott gólt a tornán, a nyolcaddöntőben Ausztria rúgott nekik gólt.

A labdabirtoklási arányt tekintve is az olaszok vezetnek (55-45%), ők is próbálkoztak többet kapura lövéssel (9-5), viszont a belgák pontosabban céloztak, vagyis többször találták el a kaput (3-2).