Nem jutottak ki az Eb-re az írek, a szlovákoktól kaptak ki

2021. június 8. – 19:36

Nem lesz ott az idei Európa-bajnokságon Írország. A selejtezők D csoportjában Svájc és Dánia mögött a harmadik helyen végeztek, majd a play-off körben a szlovákoktól kaptak ki tizenegyesekkel. 0-0 volt az állás 120 percen át, majd a büntetőpárbajban Matt Doherty és Alan Browne is kihagyta a tizenegyesét, így a szlovákok jutottak tovább, akik az utolsó fordulóban az északír válogatottat is kiejtették.

Pedig a legutóbbi franciaországi Eb-n jól szerepeltek az írek: továbbjutottak a csoportból, majd a nyolcaddöntőben búcsúztak, a francia válogatottól kaptak ki 2-1-re.

Az eredeti tervek szerint az ír fővárosban, Dublinban is rendeztek volna meccseket az Európa-bajnokságon, ám Bilbaóval együtt áprilisban a visszalépés mellett döntöttek, mert a világjárvány miatt nem tudták garantálni a szurkolók beengedését a stadionba. Dublinból Szentpétervárra kerültek át a meccsek.