Kajak-kenu Eb: Magyarország legyőzte Európát, 18 éremmel lett első az éremtáblázaton

2021. június 6. – 17:11

Erős vasárnappal zártak a magyar versenyzők a poznani kajak-kenu Európa-bajnokságon.

Vasárnap is kiválóan szerepeltek a magyar versenyzők a poznani kajak-kenu Európa-bajnokságon.

Aranyérmet szerzett a

• Lucz Dóra, Kárász Anna, Csipes Tamara, Bodonyi Dóra összeállítású kajaknégyes 500 méteren,
  • Tótka Sándor kajak egyes 200 méteren,
  • Noé Bálint kajak egyes 5000 méteren,
  • Bodonyi Dóra szintén kajak egyes 5000 méteren.

A magyar versenyzők összesen 18 dobogós hellyel, kilenc elsővel, hét másodikkal és két harmadikkal zárta a kontinensviadalt. Az olimpiai számokban 4-2-1 volt a mérleg.

A további vasárnapi érmek közül ezüstöt szerzett Kozák Danuta 500 méteren, a Balla Virág, Takács Kincső kenus duó 200 méteren, illetve Fodor Nicholas kenu 5000 méteren, Horányi Dóra szintén 5000 méteren. Bronzérmet szerzett Lucz Anna, Kiss Blanka kajak kettes 200-on.

Az éremtáblázaton Magyarország (18 érem) messze elverte Németországot (10 érem) és Fehéroroszországot (8 érem).

Akit részleteiben is érdekelnek az eredmények, itt böngészhetik.