Közel kilencven éve nem szenvedett ilyen megalázó, hatgólos vereséget a német futballválogatott

2020. november 17. – 23:13

Történelmi, megsemmisítő 6-0-s vereséget szenvedett a német futballválogatott Spanyolországban a Nemzetek Ligája utolsó mérkőzésén. A spanyolok az első félidő után már 3-0-ra vezettek Álvaro Morata, Ferrán Torres és Rodri góljaival. Torres a második félidőben még kétszer betalált, a kegyelemdöfést pedig Mikel Oyarzabal gólja jelentette a németeknek a 89. percben.

A német válogatott 1931. május 24. óta nem szenvedett ilyen megalázó vereséget.

Akkor az osztrák válogatottól kaptak ki 6-0-ra. Ennél is súlyosabb vereséget csak egyszer, Anglia ellen szenvedtek még 1909-ben (0-9). A mostani vereség kétségkívül a 2018-as világbajnokság óta tartó mélyrepülésük abszolút mélypontja. A németek világbajnok kapusának, Manuel Neuernek ez volt a 96. válogatott meccse, amivel megdöntötte Sepp Maier korábbi válogatottsági kapusrekordját.

A Nemzetek Ligája A divíziójának 4. csoportját így Spanyolország nyerte, és 2021 őszén Luis Enrique válogatottja is ott lesz a sorozat négyes döntőjében. A csoport másik meccse, a Svájc–Ukrajna elmaradt, mert az ukrán csapatban több koronavírusos játékost találtak. A mérkőzés sorsáról az UEFA fog később dönteni.

A francia válogatott 4-2-re nyert a svédek ellen, és megnyerte a 3. csoportot, amelynek másik meccsén Portugália 3-2-re nyert Horvátország ellen. Ezzel a csoport második helyén a portugál végzett, a harmadik a horvát válogatott lett, a svédek kiestek a B divízióba.

A Nemzetek Ligája 2020–21-es kiírásának csoportköre szerdán zárul, a magyar válogatott hazai pályán a törökök ellen fog játszani a B divízióban. Győzelem esetén még a feljutásra is van némi esély.

Nemzetek Ligája-csoportkör, 6. forduló

A divízió:

3. csoport:
Horvátország–Portugália 2-3 (1-0)
Franciaország–Svédország 4-2 (2-1)

A végeredmény: 1. Franciaország 16 pont, 2. Portugália 13, 3. Horvátország 3 (9-16), 4. Svédország 3 (5-13)

4. csoport:
Spanyolország–Németország 6-0 (3-0)
Svájc–Ukrajna – elmaradt

A végeredmény: 1. Spanyolország 11 pont/6 mérkőzés, 2. Németország 9/6, 3 Ukrajna 6/5, 4. Svájc 3/5
(A Svájc–Ukrajna mérkőzés sorsáról a UEFA dönt.)