Több mint hétezer szurkoló volt a Fehérvár és a Ferencváros rangadóján

2020. október 31. – 22:21

A bajnoki címvédő és első helyen álló Ferencváros idegenben 1-1-es döntetlent játszott a második Mol Fehérvárral az OTP Bank Liga kilencedik fordulójának szombati rangadóján, írja az MTI.

A fehérvári Mol Arénában több mint hétezer néző követte az első osztály rangadóját, ahol az első percek tapogatózása után a Fehérvár vált kezdeményezőbbé. A Bajnokok Ligája csoportkörében szereplő Ferencváros erejét beosztva, türelmesen játszott. Az első félidő feléig helyzet csak a Fradi kapuja előtt alakult ki, a fehérvári kapusnak nem akadt dolga. A folytatásban is a Vidi támadott jóval többet, a szünet előtt mégis a Ferencváros szerezett vezetést Somália fejesgóljával, 0-1.

A második félidőben felpörögtek az események, pár perc alatt több gólhelyzet volt, mint az első 45 perc alatt. Egy szöglet után Stopira járt közel az egyenlítéshez, fejesét a gólvonal elől tisztázták a védők. Egy percre rá, Funsho Bamgboye buktatása után Nikolics Nemanja büntetőből már nem hibázott, 1-1.

A fehérvári Loic Nego és Ibrahim Bamgboye Funsho, valamint a ferencvárosi Marcel Heister és Sigér Dávid a Mol Fehérvár – Ferencváros mérkőzésen a székesfehérvári MOL Aréna Sóstó stadionban 2020. október 31-én – Fotó: Vasvári Tamás / MTI

A középkezdés után újra vezethetett volna a Ferencváros, de Marcel Heister nagy helyzetben nem találta el a kaput. Később fölénybe került a Fradi, azonban a kapuk kevésbé forogtak veszélyben. A hajrához közeledve Bamgboye járt közel a győztes gólhoz, ám éles szögből az oldalhálóba bombázott, a túloldalon Oleksandr Zubkov jól helyezett szabadrúgását tenyerelte ki Emil Rockov, így maradt az 1-1-es döntetlen.

A két csapat között maradt az egypontos különbség a tabellán, de a Fradi eggyel kevesebb mérkőzést játszott eddig.