Ibrahimovic 108 másodperc alatt betalált, de a koronavírus sújtotta Milan nem tudott nyerni

2020. október 26. – 23:15

Az AC Milan háromszor is vezetett az AS Roma ellen, de végül 3-3-as döntetlen lett az olasz futballbajnokság 5. fordulójának zárómeccse. A Milan svéd támadója, Zlatan Ibrahimovic 108 másodperc alatt betalált, majd egy tizenegyesgólt is szervezett, de mindez nem volt elég a Milan győzelméhez.

Nem a legjobb előjelekkel várhatta a meccset az listavezető Milan, kezdőkapusukról, Gianluigi Donnarummáról hétfőn derült ki, hogy elkapta a koronavírust, így az esti meccsen már a román Ciprian Tătărușanu védett. Az eddigi négy bajnokiját megnyerő Milan remekül kezdte a meccset, Rafael Leao tökéletesen ívelt Ibrahimovic elé a 2. percben, a 39 éves svéd csatárnak elég volt csak egy picit a labdához érnie, amivel elpöckölte azt Antonio Mirante kapus mellett, 1-0.

A Milan előnye csak a 14. percig tartott, amikor Tătărușanu csúnyán alászaladt Lorenzo Pellegrini szögletének, az ötösön belül álló Edin Džeko pedig könnyedén bólintott az üres kapuba, 1-1. Az első félidőben több gól nem esett. A szünet után a Milan újra hamar megszerezte a vezetést, a 47. percben ismét Rafael Leao készített elő, a portugált visszagurított labdájából Alexis Saelemaekers lőtt gólt, 2-1. A 71. percben büntetőből egyenlített az AS Roma, egy távoli lövés kipattant Tătărușanuról, a labdára Pedro csapott le, akit aztán Bennaszer buktatott a tizenhatoson belül a játékvezető szerint. A tizenegyest Jordan Veretout rúgta be, 2-2.

Piero Giacomelli a 79. percben a Milannak is befújt egy véleményes büntetőt, amelyet Ibrahimovic magabiztosan lőtt a bal alsó sarokba, 3-2. Az előnyt most is csak rövid ideig tudta őrizni a Milan, a 84. percben egy szöglet után Ibrahimovicon csúszott tovább a labda, a hosszú oldalon pedig az üresen érkező Marash Kumbulla lőtt a Milan hálójába, 3-3. A Milan az elszalaszott győzelem ellenére is 13 ponttal vezeti a Serie A-t, a Roma 8 ponttal a kilencedik helyen áll.