Hét év után győzték le maratonon Kipchogét, csak nyolcadik lett Londonban

2020. október 4. – 14:31

Az etióp Shura Kitata nyerte a férfiak versenyét a vasárnapi London Marathonon, amin a világcsúcstartó kenyai Eliud Kipchoge nagy meglepetésre csak nyolcadikként ért célba. Kipchoge így hét év után először nem tudott győzni a maratoni távon.

(Itt találja a Telex legfrissebb híreit!)

A férfi mezőnyben nem volt gyors a tempó, a 24 éves Kitata a hideg és csapadékos időjárásban megrendezett verseny hajrájában csak egy másodperccel előzte meg a kenyai Vincent Kipchumbát, és néggyel a szintén etióp Sisay Lemmát.

A világcsúcstartó és négyszeres londoni győztes Eliud Kipchoge a London Marathonon 2020. október 4-én.Fotó: Adam Davy / POOL / AFP

A címvédő és négyszeres győztes Kipchoge 38 kilométer után már nem tudta tartani a lépést az élbollyal, és végül 1:08 perces lemaradással lett nyolcadik. A világ második legjobb idejével rendelkező etióp Kenenisa Bekele vádlisérülés miatt nem indult.

A nőknél a világcsúcstartó kenyai Brigid Kosgei győzött, aki először versenyzett a klasszikus távon azóta, hogy egy évvel ezelőtt Chicagóban 2:14:04 órás világcsúcsot futott.

A koronavírus-járvány miatt áprilistól elhalasztott versenyen ezúttal rendhagyó módon az indulók 19,6 kört futottak egy 2,15 km-es körpályán a St. James Parkban.