Orban gólt fejelt, az RB Leipzig 4-0-ra ütötte ki a Schalkét

2020. október 3. – 20:39

Gulácsi Péter és Orban Willi csapata, az RB Leipzig 4-0-ra ütötte ki a Schalkét a német futballbajnokság 3. fordulójában. A kezdőcsapatba közel egy év után visszakerülő magyar válogatott védő, Orban gólt fejelt. Sallai Roland csapata, a Freiburg 4-0-s vereséget szenvedett a Borussia Dortmundtól.

A Schalke katasztrofálisan kezdte a Bundesliga idei szezonját, két meccs alatt 11 gólt kaptak és mindössze egyet szereztek, így nem volt meglepő, hogy máris menesztették David Wagner vezetőedzőt. Lipcsében már Manuel Baum ült a kispadjukon, ám vele sem jött össze a pontszerzés. Az első félidő végén a Leipzig 15 perc alatt három gólt is szerzett, a 31. percben Can Bozdogan öngóljával szerezték meg a vezetést, majd négy perccel később Angelino duplázta meg az előnyüket.

A félidő hosszabbításában Orban szerezte meg szezonbeli első gólját, Marcel Halstenberg beadását fejelte a kapuba. A 27 éves játékos a tavaly októberi térdsérülése miatt több hónapot hagyott ki, Julian Nagelsmann vezetőedző most először nevezte a kezdőbe a felépülése óta. A második félidőben már csak egy gólt szerzett a Leipzig, a 80. percben Halstenberg büntetőből talált be. A győzelemmel a 7 pontos Leipzig a tabella élére ugrott, míg a Schalke az utolsó, 18. helyen áll.

Orban Willi az RB Leipzgi-Schalke (4-0) mérkőzésen 2020. október 3-án, LipcsébenFotós: Odd Andersen / AFP

A Borussia Dortmund kiütéses, 4-0-s győzelemmel javított a múlt heti, Augsburg elleni vereségük után. A Freiburgban ezúttal is kezdő volt Sallai Roland, akit az 55. percben cserélt le Christian Streich. Ekkor már 2-0-ra vezetett a Dortmund Erling Haaland és Emre Can góljával. A 66. percben Haaland a második gólját is megszerezte a meccsen, a 92. percben pedig Felix Passlacknak adott gólpasszt. A 6 pontos Dortmund a 3., a 4 pontos Freiburg pedig a 11. a tabellán.