Magyar a parlamentben elmondta, mikről tárgyalna a V4-es találkozón
Magyar Péter a parlament keddi ülésén már bejelentette, mikről szeretne beszélni a V4-es országok kormányfőivel. A találkozó fő tétje szerinte az, hogy sikerül-e megerősíteni a régió versenyképességét. Napirend előtti felszólalásában négy főbb témát említett, amin dolgozni kell:
- a régió energiafüggőségén;
- az észak-déli közlekedési folyosó fejlesztésén;
- az egyetemi kutatási innovációs együttműködés erősítésén;
- a politikai bizalom visszaépítésén.