Fideszes képviselő: A Tisza Párt beállt az EP magyarellenes tagjaihoz. Tisza: Ez alaptalan rágalom
2024. október 8. – 11:31
„Határozottan visszautasítjuk Vicsek Annamária, fideszes képviselő alaptalan rágalmait” – írja a lapunkhoz is eljuttatott közleményében a Tisza Párt reagálva arra, hogy a fideszes Vicsek Annamária szerint Magyar Péter pártja beállt a magyarellenes parlamenti képviselők közé.
Az ügy előzménye, hogy az Európai Parlament Szerbia-küldöttsége keddi ülésén megválasztotta új vezetőségét. A Fideszt is tömörítő Patrióták Európáért (PfE) frakció az alelnöki tisztségre Vicsek Annamáriát, a Vajdasági Magyar Szövetség politikusát, fideszes képviselőjét jelölte. A Magyar Péter által vezetett Tisza Párt a vajdasági képviselővel szemben egy görög jelöltet támogatott, aki a pártcsaládjának, az Európai Néppártnak a jelöltje volt. Végül őt választották meg a tisztségre.
Vicsek Annamária ezután azt mondta, elkeserítőnek tartja, hogy a Tisza Párt beállt a magyarellenes parlamenti képviselők közé és odáig süllyedt, hogy egy magyar jelölttel szemben görög ellenjelöltet terjeszt fel. Szerinte „nem ez az első alkalom, hogy Magyar Péter a vajdasági magyarokat támadja, viszont ma közvetlenül akadályozta, hogy vajdasági magyar európai parlamenti képviselőt a Szerbiával kapcsolatokat ápoló küldöttség vezető tisztségére válasszanak”.
A Tisza Párt közleményében azt írja, határozottan visszautasítják Vicsek Annamária „minden alapot nélkülöző vádaskodásait”.
„Vicsek Annamária közleménye már csak azért is arcpirító, mert az általa felemlegetett szavazás, melynek eredményeképpen a görög képviselő nyerte el az alelnöki pozíciót, titkos volt. Tehát Vicsek Annamáriának nem lehetnek alátámasztható információi a Tisza Párt képviselőinek szavazatáról. Persze már megszoktuk képviselő asszony hazai pártcsaládjától, a Fidesztől, hogy saját érdekei mentén kiforgatják a valóságot, határon innen és határon túl is” – írták.
Korábban írtunk arról, hogy a fideszesek frakcióját karanténba zárták, ami miatt nem kapnak vezető tisztségeket. Ez az EP-alelnökökkel kezdődött, és a szakbizottsági vezetőkkel folytatódott. Most a különféle országokkal foglalkozó delegációk esetében is ugyanúgy kizárták az elnöki helyekből a PfE-t.