Ezek voltak a nap legfontosabb koronavírussal kapcsolatos hírei
2020. november 25. – 23:35
frissítve
- A világszerte hivatalosan nyilvántartott koronavírus-fertőzöttek száma 59 759 535-re emelkedett, a halálos áldozatok száma pedig 1 409 208-ra nőtt szerdára. A WHO adatai szerint Európából származik a fertőzések 44 százaléka és a halálesetek 49 százaléka.
- Magyarországon 3806 új fertőzést mutattak ki, ezzel 185 687 főre nőtt idehaza a beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 106 beteg, már 4 114 halálos áldozata van a járványnak. Sok, már 1100-nál is több katona fertőződött meg koronavírussal idehaza, de közülük 900-an meg is gyógyultak.
- 16 nappal az eddigi legkeményebb korlátozó intézkedések bevezetése után úgy tűnik, hogy kicsit enyhült a járvány felfutása, de még korai lenne hátradőlni.
- Koronavírus-fertőzés következtében halt meg Böröndi Tamás, a Vidám Színpad igazgatója. Családja szerint nem volt semmilyen alapbetegsége, egészséges volt, amikor megfertőződött.
- A hatvani kórházban is dolgozó Zacher Gábor toxikológus szerint be kellene zárni a plázákat, illetve érdemes lenne elfelejteni ezt az idei karácsonyt- Győrfi Pál szerint viszont talán sohasem volt még ekkora értéke és tartalma az ünnepnek.
- Csütörtöktől az ország összes postáján a nyitást követő egy órában elsőbbséget biztosítanak a kiszolgálásban a 65 év felettieknek. Folyik a pedagógusok tesztelése, a debreceni Árpád Vezér Általános Iskolát be is kellett zárni, a tantestület ötöde volt fertőzött.
- Németországban december 20-ig meghosszabbították a november elején életbe lépett korlátozásokat. Minden eddiginél több, 410 ember halt meg egy nap alatt.
- Az Európai Bizottság jóváhagyta az amerikai Modernával kötött szerződést, az unió 80 millió adag oltóanyagot vásárolhat a tagállamoknak.
- Egy tanulmány szerint a súlyos Covid-betegek állapotán nem sokat javít a vérplazma-terápia. 333, súlyos tüdőgyulladásban szenvedő betegnek adtak vérplazmát vagy placebót, és 30 nap elteltével nem találtak jelentős különbséget a két csoport adatai között.
- Háromszáz éve nem látott recesszióra készülnek a britek a járvány miatt, a kormány szerint a brit GDP 11,3 százalékkal zuhan idén. Ilyen mértékű visszaesésre 1709 rendkívül kemény tele óta nem volt példa.